Komunita

slovensko@konopnybeton.sk
0918 739 700
Gregor Galeta

Konopný betón, komunita, výskum a vývoj

Tvoríme spoločenstvo nezávislých ľudí, ktorí majú záujem zdieľať informácie, poznatky, know-how, či skúsenosti s konopným betónom za účelom zvýšenia kvality a dostupnosti tohto materiálu. Cieľom je vytvoriť zmes z lokálnych surovín, eliminovať výskyt potenciálne zdraviu škodlivých zložiek, znížiť dopad na životné prostredie, zvýšiť cenovú dostupnosť, zvýšiť kvalitu a použiteľnosť danej zmesi.

👨‍🏫 Súčasťou vízie je komunitou financovaný (crowdfunding) výskum prírodných materiálov v spolupráci s univerzitami.

Spoločným zámerom tejto skupiny je tiež vzájomná podpora pestovateľov a spracovateľov konope na Slovensku. Snažíme sa podporovať začínajúcich ale aj skúsených pestovateľov, prepájať ich so spracovateľmi aj koncovými spotrebiteľmi. Realizujeme rôzne aktivity pre podporu konopnej SK komunity.

Staňte sa členom konopnej komunity

Pred vstupom do skupiny: Si prosím pozorne prečítajte nižšie uvedené princípy fungovania v komunite. 👇

Členom sa môže stať naozaj každý. Podmienkou je však ochota a otvorenosť komunikovať. Nemusíte mať žiadne predchádzajúce skúsenosti ani vedomosti o konopnom betóne, stačí trochu záujmu.

🤝 Chceme však ľudí učiť vidieť a vážiť si hodnotu, ktorú odovzdávame bez nároku na odmenu. Rovnováha medzi dávaním a prijímaním je bránou k hojnosti. Len s vašou podporou vám môžeme priniesť viac hodnotných informácii. Čím viac od vás dostaneme, tým viac pre vás môžeme vytvoriť. Chceme tiež, aby sa ľudia naučili vnímať hodnotu spolupráce. Chceme dať ľuďom možnosť stať sa súčasťou spoločného diela.

💎 V skupine zdieľame EXKLUZÍVNY OBSAH, tvorený prevažne pre podporovateľov našej platformy, preto motivácia ľudí pre vstup do skupiny je vo väčšine prípadov známa: Čerpať kvalitné informácie ZDARMA. Ale položme si otázku: Aká je asi naša motivácia venovať množstvo času a úsilia do tejto činnosti bez nároku na odmenu?

🙏 Preto my, ako koordinátori tejto platformy veľmi oceníme, ak prejavíte ochotu a otvorenosť vyplniť vstupný formulár a zodpovedať na pár otázok v súkromnej správe, prípadne ak sa rozhodnete našu platformu podporiť aj niektorým z nižšie uvedených spôsobov, určite vyčaríte blažený úsmev na tvárach našich adminov :) No nestojí to za to?

V skupine sa držíme hesla:

Nepýtaj sa, čo môže urobiť konopa pre teba

Pýtaj sa, čo môžeš urobiť ty pre konopu

⚠️ Chcel by som zdôrazniť, že člen skupiny nemá ŽIADNE POVINNOSTI voči našej platforme. O tom, či, a akým spôsobom našu platformu podporí sa rozhoduje na plne dobrovoľnej báze, podľa vlastného uváženia, najlepšieho vedomia a svedomia.

🏗️ Možností, ako naozaj každý môže našu platformu podporiť je viac než dosť, a myslím, že každý zvládne urobiť úplne jednoduchú vec akou je napríklad zdieľanie príspevku, odpovedať na pár otázok, zúčastniť sa prieskumu, či vyplniť dotazník, prípadne reagovať na výzvu administrátora...

Ako môžem platformu podporiť?

 1. Základná forma vyjadrenia vašej podpory je ochota a otvorenosť s nami komunikovať. Odpovedzte prosím na 3 otázky pri odosielaní žiadosti o vstup do skupiny a tiež na dodatočné otázky administrátora v súkromnej správe, ktoré vám položí pri procese schvaľovania.
 2. Zdieľanie príspevku (výzva administrátora)
  Niekedy potrebujeme zvýšiť dosah našich príspevkov. Ide o rôzne kampane, prípadne verejné posty za účelom šírenia povedomia o konopnom betóne a podobne... V takom prípade administrátor rozošle výzvu na zdieľanie všetkým členom skupiny. V prípade ak ste s príspevkom v súlade, budeme vďační, ak nás podporíte zdieľaním príspevku na vašom profile.
 3. Zúčastnite sa prieskumu (výzva administrátora)
  Reagujte na výzvu administrátora a zúčastnite sa prieskumu, vyplňte anketu. Podporte našu platformu vyplnením užitočných informácii. Výsledky prieskumu nám pomáhajú efektívne rozvíjať našu platformu.
 4. Staňte sa aktívnym prispievateľom
  Raz za čas napíšte nejaký zaujímavý relevantný príspevok k téme. Ak predávate svoje vlastné produkty môžete pridať špeciálnu ponuku pre členov komunity. Ak pestujete konope, potešia nás fotografie a videá zo slovenských konopných polí, prípadne zaujímavé videá z procesu spracovania konope. Ak robíte niečo zaujímavé s konope alebo máte nejaký nápad podeľte sa, pochváľte sa. Nebojte sa tiež pýtať sa otázky. Z odpovedí v komentároch môžu čerpať aj ostatní členovia komunity.
 5. Komentovanie príspevkov
  Vyjadrite svoj názor, postoj alebo sa zapojte do diskusie v komentároch. Pomôžte nám vytvárať aktivitu v skupine. Príspevky sa tak zobrazia viac ľuďom a spoločne tak vtiahneme viac ľudí do deja a oživíme komunitu.
 6. Spolupráca pri realizácii vášho projektu
  V našej skupine tiež radi privítame ľudí, ktorí majú záujem podporiť našu platformu spoluprácou pri realizácii konopného betónu na konkrétnom projekte. Pre našu platformu to znamená finančný príspevok na ďalší rozvoj ale aj hodnotné dáta a skúsenosti, s ktorými sa následne môžeme podeliť s komunitou vo forme reportu.
 7. Spolupráca B2B, Staňte sa našim partnerom
  Architekti, tesári, omietkari, remeselníci a podnikatelia so záujmom o pôsobenie v konopnom sektore sú v našej skupine vítaní.
 8. Staňte sa pestovateľom, spracovateľom alebo iným článkom konopného ekosystému. Stávate sa tak plnohodnotným členom komunity a so cťou vás tak uvítame v našej skupine.
 9. Ste majiteľom stavby z konopného betónu?
  Ak ste majiteľom hoc aj experimentálnej stavby/steny z konopného betónu, radi by sme projekt zdokumentovali a vytvorili zaujímavý príspevok pre členov komunity. Dáta môžu tiež pomôcť pri našom dlhodobo prebiehajúcom výskume.
 10. Finančný príspevok 💰
  Gdejaký joutubér a influensér je dnes financovaný svojimi fanúšikmi (komunitou) za generovanie vtipných hlášok a hranie počítačových hier. Je snáď naša činnosť menej záslužná? Niekedy stačí ak veľké množstvo ľudí prispeje iba pár zlatých a môžu sa diať zázraky. Aktuálne vyzbierané príspevky budú slúžiť na financovanie výskumu, laboratórnych testov konopného betónu v spolupráci s univerzitami a čiastočne ako odmena za prácu redaktorov a moderátorov diskusnej skupiny.

Ako prebieha schvaľovací proces?

📝 Záujemci o členstvo v skupine prechádzajú vstupným procesom, kde im po vyplnení vstupného formuláru administrátor skupiny položí ešte niekoľko dodatočných otázok, aby si preveril ochotu komunikovať a zmapoval potenciálne možnosti spolupráce.

🙌 Schválením žiadosti vstupujete do aktívneho priestoru spolupráce, komunity. Predstavenie sa a odkrytie vašich zámerov považujeme za základný prejav slušnosti.

✔️ Vo väčšine prípadov sú schválené všetky žiadosti členov, ktorí odpovedali na otázky administrátora. Žiadosti schvaľujeme zvyčajne v priebehu 30-60 dní od odoslania žiadosti.

❗ Jedinou podmienkou pre vstup do skupiny je zodpovedať všetky otázky administrátora.